środa, 27 maja 2009

Obiad w 15 minut

Bywa i tak, że nie było czasu/możliwości zrobić obiadu. To jedna z propozycji na szybko. Jest szybsza niż zamówienie PIZZY a przede wszystkim tańsza o połowę. (koszt na 2 osoby ok 10 PLN)


Potrzebujemy:

0,5 kg wątróbki drobiowej (zapłaciłem ok 3,50)
kilka ziemniaków
surówka colesław (opakowanie na 2 osoby kosztuje koło 4 PLN) lub ogórek kiszony/małosolny

Przygotowanie:
Generalnie jestem przeciwnikiem mikrofalówki, ale czasem trzeba. Ziemniaki opłukać, nakłuwać widelcem żeby nie wybuchły w mikrofalówce, wrzucić na talerz i wstawić na 9 minut do mikrofalówki (czas dla średnich ziemniaków w mikrofalówce 800W)
Wątróbkę zawsze czyszczę. Wycinam wszystkie żyły i skrzepy, sprawdzam czy gdzieś nie zapodział się woreczek żółciowy albo czy nie są ubrudzone żółcią. Płuczę. Wrzucam na patelnie. Jak ktoś lubi z cebulką to można dorzucić cebulkę. Zazwyczaj smażę na oleju, opcjonalnie może być margaryna, w ostateczności masło. Smażyć pod przykryciem bo wątróbka "strzela". To co o wątróbce trzeba wiedzieć, to że nie wolno jej posolić przed smażeniem ani na początku smażenia. Solimy pod sam koniec lub po usmażeniu, w przeciwnym wypadku będzie twarda.
Po kilku minutach mamy zrobioną wątróbkę, ziemniaki też już są gotowe (są w mundurkach więc albo trzeba obrać, albo każdy będzie sobie obierał), pozostaje wyłożyć na talerze, dołożyć surówkę i jeść :)

PS. Jeśli chcesz wesprzeć rozwój tego bloga, kliknij w jedną z reklam na nim umieszczonych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz